Právě si prohlížíte Tipy na vánoční dárky pro rybáře

Tipy na vánoční dárky pro rybáře

Jelikož do letošních Vánoc už moc času nezbývá, je nejvyšší čas se poohlédnout po vánočních dárcích pro rybáře. Jelikož je rybařina hlavně mužským koníčkem, tudíž dárky vybírají převážně ženy a přítelkyně a žádná z žen určitě nechce koupit něco nevhodného, je tento článek pomocnou rukou při výběrech vhodného dárku.

Samozřejmě za předpokladu, že se jedná o vánoční dárek, o kterém váš muž, přítel, nebude vědět a dostane je až na Vánoce. V pátém bodu najdete potřebné věci pro nové rybáře, ať už se jedná o děti nebo dospělé, které příští rok složí rybářské zkoušky. Jedná se především o povinnou výbavu každého rybáře. Pokud si nevíte rady s výběrem dárku, můžete klidně napsat na rybobrani@gmail.com


1 tip-Dárkový poukaz

Pokud o rybaření vůbec nic nevíte a marně si lámete hlavu s vhodným dárkem, je nejideálnější možnost darovat dárkový poukaz v určité cenové hodnotě. Ten má tu výhodu, že si váš rybář vybere přesně to co potřebuje. Alespoň nedostane nic z toho, co bude ihned na nový rok vracet nebo prodávat později po bazarech. Dárkové poukazy najdete v rybářských obchodech od 100 Kč až po 5000 Kč.

dárkový poukaz

2 tip-Obuv-holínky-gumáky

Rybářský trh dnes nabízí v podstatě jakoukoliv obuv, na kterou si vzpomenete. Od klasických holínek (gumáků) do bláta, zde můžete zakoupit klasické žabky na léto, nízkých botek na jaro a podzim, až po vysoké boty, které zaručí, že nohy rybáře zůstanou během celého pobytu u vody v suchu a pohodlí.

rybářská obuv-holínky

 

3 tip-Rybářské oblečení

Dalším vhodným dárkem, u kterého nemůžete šlápnout vedle, je rybářské oblečení. Jelikož rybářská sezóna trvá celý rok a během roku se rybáři setkají s nejrůznějším počasím, je volba oblečení další důležitou součástí rybářů. Jak se říká, není venku zima, povětšinou je to jen špatně oblečený rybář. Zde máte výhodu, že znáte přesnou velikost oblečení, tudíž o to snadnější máte výběr.

rybářské oblečení

4 tip-Rybářské křesla a sedačky

Pohodlí a komfort při rybařině, je určitě nejdůležitějším faktorem. Jelikož většina rybářů při rybolovu sedí někdy i půl dne u vody. Během celého roku to jsou stovky hodin. Proto je  výběr sedačky další trefou do černého. Není na škodu také mrknout na rybářský deštníky, které výborně ochranní rybáře před deštěm i během léta od silného slunce.

křesla-sedačky pro rybolov

5 tip-Povinná výbava rybáře

V povinná výbava rybáře je daná rybářským řádem a všechny tyto následující věci, musí mít každý rybář vždy u sebe. Jedná se tedy o metr na změření úlovku. Může být skládací, či svinovací. Dále je to peán na vyproštění háčku z tlamy ryby, který nejvíce využívá při lovu dravých ryb. A jako poslední je podběrák na podebrání chycených ryb. K tomu bych doporučil také koupit vezírek pro případné ponechání úlovku i vidličky na pruty.

6 tip-doplňky pro rybařinu

Jako poslední jsem zařadil různé doplňky pro pohodlnější pobyt u vody i celkové bezpečí věcí i rybáře. Jsou to všechno maličkosti, ale můžou v lecčem pomoci. Jako první bych koupil pouzdro na rybářské doklady. Já osobně si nedovedu představit pobyt u vody bez termosky teplého nápoje. Také se vyplatí podívat po nějakém odolném telefonu, popřípadě vodě odolnému pouzdru. Jako poslední věc bych doporučil čelovku pro chytání brzy z rána a v noci.

⇓ Recenze rybářského vybavení ⇓

Porovnání cen-srovnání a recenze produktů v obchodech

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář