Právě si prohlížíte Pouzdro na návazce Trabucco GNT Ready Hook Case

Pouzdro na návazce Trabucco GNT Ready Hook Case

Určitě se mnou budete souhlasit, že u každé rybolovné techniky je oblast, která více či méně rozhoduje o našem budoucím úspěchu. U technik jako je plavaná, feeder, kaprařina, to jsou nepochybně návazce. Mnohdy stačí vyměnit délku návazce, změnit materiál, čí zvolit jiný háček a rázem chytáme jednu rybu za druhou.

Přiznám se, že jsem kdysi návazce a jejich uložení vůbec neřešil. Pokud jsem návazec utrhl, vše jsem si navázal u vody. Neříkám, že je to úplně špatný přístup. Pokud má člověk čas a ryba nebere, tak je to ok. Jakmile ale přišla slušnější ryba, o kterou jsem z nějakého důvodu přišel, pak se mi návazec moc dobře nenavazoval.

Jednak se mi v hlavě neustále promítal prohraný souboj. Do toho ještě svoji roli sehrála nervozita i zbytečný spěch, kdy jsem se nedokázal pořádně soustředit na samotné navazování. Ještě horší situace ale nastala, pokud jsem neměl návazec z čeho navázat.

Pak už nezbývalo nic jiného, než se sbalit a jet domů. Naštěstí jsem se z těchto hloupých chyb už poučil. Proto dnes několik pouzder na návazce vlastním. Místo některých nesmyslů, které se každoročně objeví na rybářském trhu, se zainvestovat do dobrého pouzdra určitě vyplatí.

Poslední mnou zakoupené pouzdro je od Trabucca s označením GNT Ready Hook Case, určené převážně pro plavanou a feeder. Bez problému ho můžou použít i kapraři. Jedná se dvoudílné pouzdro, kde je každá strana opatřena průhlednými plastovými dvířky pro rychlé vyhledání návazce.

detail pouzdra

Na obou stranách je celkem 40 uchycení pro návazce. Ty nabízí možnost uskladnění různých řad a typů pro okamžité použití. Samozřejmě, že množství není omezeno pouze na 20 návazců na jedné straně. Na jeden plastový upínák jich můžete připnout hned několik. Takto jich můžete mít na jedné straně třeba 76.

návazce v pouzdru

Dno každé strany pouzdra je „vystláno“ pěnovým materiálem. Tímto nehrozí poničení návazců při převážení, kdy vznikají vibrace na napnutý vlasec. Také zde nehrozí poškození ostří háčků. Rozměr pouzdra je 13 x 36 x 3,5 cm.

V těchto rozměrech umožňuje uskladnit návazce v délce od 5 cm, až klidně po metr i více. Návazec stačí jenom stočit přes plastový upínák a následně jej uchytit. Výbornou pomůckou je i měrka a pravítko pro navazování potřebné délky návazců.

měrka a pravítko

Najdete ji na obou stranách. Snadno si tak odměříte a navážete potřebný návazec. Malou vadou, na jinak dokonalém pouzdře, je tento první plastový upínáček z měrky. Ten měl být jako ten posuvný vyroben také z kovu. Jinak pouzdru nemám co vytknout. Otevíraný a zamykání lze snadno a rychle. Panty pouzdra jsou také výborné. Více už řeknou přiložené fotky.

kloubek pouzdra

 

Recenze pouzdra Trabucco GNT Ready Hook Case
  • Design pouzdra
  • Materiál-Odolnost-Uzavíraní pouzdra
  • Praktičnost
  • Množství-délka-uložení-skladování návazců
  • Pravítko a měrka pro navazování návazců
4.8

Pouze několik úvodních vět

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář