LK Baits mele *ovna do boilie nebo je mele Bohumil Kuna

Jakkoliv vypadala neděle 3 března 2019 na obyčejný den, při ranní návštěvě Youtube na mě vyskočil titulek ve znění: LK Baits melou hovna do krmení. Pomyslel jsem si, co je to zase za zhovadilost, a kdo stojí za tímto tvrzením.

Samozřejmě, že to nebyl nikdo jiný, než nejkontroverznější český rybář současnosti, pan Bohumil Kuna. Video je klasický clickbait, který má uživatele na internetu šokovat, zaujmout, či vzbudit jejich zvědavost, s následným kliknutím na video.

Hlavní účel je docílit co nejvyšší návštěvnosti, vyvolat pokud možno co největší sdílení, komentáře, lajky. Stejně tak tomu bylo i v mém případě.

Takto dnešní youtubeři ovlivňují masy lidí a pan Kuna je toho jasným důkazem. Namátkově to bylo video o zákazu boiliesu z Decathlonu na revíru Lake Sahara. Co se potom přesně dělo, raději nemá smysl vůbec zmiňovat. Tohle nové video se nese v podobném duchu.

Rybář nebo rybářka si přečte titulek, poslechne si pár minut z videa a ihned si udělá o LK Baits rychlý názor. Jako bych to slyšel: Tak to je teda humus, co si ten LK Baits dovoluje! Přidávat trus do krmení, kdo to kdy viděl?

Zcela upřímně holubí trus vidělo, či přidalo do krmení již spousty rybářů, protože se přidával i přidává do krmení u závodních rybářů naprosto běžně. I dnes jej firmy přidávají, aniž byste měli tušení, že v krmení vůbec je. I tolik oblíbené krmení pana Kuny od značky La Sirene- x 21 holubí trus obsahuje. Kdo by to najednou řekl?

Například pokud trošku odbočím, tak nejdražší cibetková káva na světě pochází z výkalu od malé kunovité šelmy cibetky. No a teď se ptám? Kolik lidí, kteří tuto kávu s nadšením pije, to o této kávě vůbec vědí. Pravděpodobně pár procent, jelikož by se každému ihned zvedl kufru. Vše je ale zpracované tak, že nehrozí žádné riziko nákazy.

Proto bych se divil, kdyby to pan Kuna nevěděl, jelikož je to bývalý závodník v plavané. Podle mého z toho dělá jenom tyjátr za jasným účelem, aby si zvedl sledovanost a odběr. Určitě nebude podávat oznámení na patřičné úřady, či ústavy na vodu, jak ve videu zmínil.

Důvod proč se holubí trus do krmení používá je jeho vysoký obsah proteinů a má nahradit živou nástrahu, když ji není dostatek. Měl by dobře účinkovat na bílou rybu, především plotice. Upřímně s tím nemám ale žádné zkušenosti. Tím myslím sbírat trus u někoho v holubníku a pak ho přidávat do krmení.

Také nestojím o zavlečení nějakých nežádoucích bakterií do vody. Nebo nedej bože dostat nějakou z těchto nemocí jako jsou: histoplasmóza, kryptokokóza, psitakóza, či salmonella.

Mezi běžným holubím trusem někde z holubníku a prodávanou moučkou z trusu, je ale jeden zásadní rozdíl. Tato moučka se získává od holubů, kteří se chovají přímo pro tento účel. Tito holubi jsou krmení i speciálním zobem. Tudíž musí trus splňovat dané podmínky, jinak by nemohla být tato moučka později uvedena na trh.

V případě moučky z holubího trusu, je to úplně stejné jako u mouček, z kterých se později vyrábějí pelety nebo boilies. Na vše jsou dnes normy a ty musí dané přísady splňovat. Také si myslím, že každý nový výrobek před uvedením na trh, musí projít testy pro jeho nezávadnost.

Určitě tomu není tak, že Lukáš Krása objíždí české holubáře a odebírá od nich holubí trus. Nebo sbírají někde po jeskyních netopýří guano (trus). Pokud bych se měl tipnout, tak je zdroj této přísady Belgie-krmení Marcel Van Den Eynde, jelikož je LK Baits jejím hlavním dovozcem do České republiky.

Zcela logicky vám musí tedy dojít, že se LK Baits nepomátli. Nemají potřebu otrávit vaši vodu, ani zavlékat do ní nežádoucí bakterie a nemoci. Pravděpodobně se k tomu LK Baits brzy vyjádří, proč tyto složky mají v jejím boiliesu. Celé video od pana Kuny je tedy naprostý bullshit.

Sending
Ohodnotit článek 1-5 hvězdičkami 4.09 (22 votes)
    1. Kuna 6.3.2019
      • Fisherman 6.3.2019
    2. Mirek 13.3.2019
      • Fisherman 16.3.2019
Sdílet s přáteli