Právě si prohlížíte LK Baits mele *ovna do boilie nebo je mele Bohumil Kuna

LK Baits mele *ovna do boilie nebo je mele Bohumil Kuna

Jakkoliv vypadala neděle 3 března 2019 na obyčejný den, při ranní návštěvě Youtube na mě vyskočil titulek ve znění: LK Baits melou hovna do krmení. Pomyslel jsem si, co je to zase za zhovadilost, a kdo stojí za tímto tvrzením.

Samozřejmě, že to nebyl nikdo jiný, než nejkontroverznější český rybář současnosti, pan Bohumil Kuna. Video je klasický clickbait, který má uživatele na internetu šokovat, zaujmout, či vzbudit jejich zvědavost, s následným kliknutím na video.

Hlavní účel je docílit co nejvyšší návštěvnosti, vyvolat pokud možno co největší sdílení, komentáře, lajky. Stejně tak tomu bylo i v mém případě.

Takto dnešní youtubeři ovlivňují masy lidí a pan Kuna je toho jasným důkazem. Namátkově to bylo video o zákazu boiliesu z Decathlonu na revíru Lake Sahara. Co se potom přesně dělo, raději nemá smysl vůbec zmiňovat. Tohle nové video se nese v podobném duchu.

Rybář nebo rybářka si přečte titulek, poslechne si pár minut z videa a ihned si udělá o LK Baits rychlý názor. Jako bych to slyšel: Tak to je teda humus, co si ten LK Baits dovoluje! Přidávat trus do krmení, kdo to kdy viděl?

Zcela upřímně holubí trus vidělo, či přidalo do krmení již spousty rybářů, protože se přidával i přidává do krmení u závodních rybářů naprosto běžně. I dnes jej firmy přidávají, aniž byste měli tušení, že v krmení vůbec je. I tolik oblíbené krmení pana Kuny od značky La Sirene- x 21 holubí trus obsahuje. Kdo by to najednou řekl?

Například pokud trošku odbočím, tak nejdražší cibetková káva na světě pochází z výkalu od malé kunovité šelmy cibetky. No a teď se ptám? Kolik lidí, kteří tuto kávu s nadšením pije, to o této kávě vůbec vědí. Pravděpodobně pár procent, jelikož by se každému ihned zvedl kufru. Vše je ale zpracované tak, že nehrozí žádné riziko nákazy.

Proto bych se divil, kdyby to pan Kuna nevěděl, jelikož je to bývalý závodník v plavané. Podle mého z toho dělá jenom tyjátr za jasným účelem, aby si zvedl sledovanost a odběr. Určitě nebude podávat oznámení na patřičné úřady, či ústavy na vodu, jak ve videu zmínil.

Důvod proč se holubí trus do krmení používá je jeho vysoký obsah proteinů a má nahradit živou nástrahu, když ji není dostatek. Měl by dobře účinkovat na bílou rybu, především plotice. Upřímně s tím nemám ale žádné zkušenosti. Tím myslím sbírat trus u někoho v holubníku a pak ho přidávat do krmení.

Také nestojím o zavlečení nějakých nežádoucích bakterií do vody. Nebo nedej bože dostat nějakou z těchto nemocí jako jsou: histoplasmóza, kryptokokóza, psitakóza, či salmonella.

Mezi běžným holubím trusem někde z holubníku a prodávanou moučkou z trusu, je ale jeden zásadní rozdíl. Tato moučka se získává od holubů, kteří se chovají přímo pro tento účel. Tito holubi jsou krmení i speciálním zobem. Tudíž musí trus splňovat dané podmínky, jinak by nemohla být tato moučka později uvedena na trh.

V případě moučky z holubího trusu, je to úplně stejné jako u mouček, z kterých se později vyrábějí pelety nebo boilies. Na vše jsou dnes normy a ty musí dané přísady splňovat. Také si myslím, že každý nový výrobek před uvedením na trh, musí projít testy pro jeho nezávadnost.

Určitě tomu není tak, že Lukáš Krása objíždí české holubáře a odebírá od nich holubí trus. Nebo sbírají někde po jeskyních netopýří guano (trus). Pokud bych se měl tipnout, tak je zdroj této přísady Belgie-krmení Marcel Van Den Eynde, jelikož je LK Baits jejím hlavním dovozcem do České republiky.

Zcela logicky vám musí tedy dojít, že se LK Baits nepomátli. Nemají potřebu otrávit vaši vodu, ani zavlékat do ní nežádoucí bakterie a nemoci. Pravděpodobně se k tomu LK Baits brzy vyjádří, proč tyto složky mají v jejím boiliesu. Celé video od pana Kuny je tedy naprostý bullshit.

Sending
User Review
3.89 (28 votes)

Tento příspěvek má 4 komentářů

 1. Kuna

  Tak první část je hotová

  Domnívám se , že v případě když rybář použije ptačí trus lokálně v malém množství , nic nehrozí .Stejně tak vodní ptactvo které lokálně žije u vody .Ale i tak dochází při ptačí chřipce k jeho vybíjení

  ALE

  Nasazení stovek kilogramů až tun ,sypaných ročně volně do přírody, vodních toků a zejména do toku které jsou zdroje pro pitnou vodu jsou řádově velmi nebezpečné jak pro vody taky pro okolní živočichy .
  Vždy dojde k tomu že nějaké krmení padne na druhý břeh a nebo se rozptýlí v místě po břehu a zkonzumují ho vodní ptáci a podobně .
  Pokud toto krmivo bude obsahovat zárodky např. ptačí chřipky H1N5 máme problém s možným úmrtím lidí na světe

  Nejenže tento trus ničí fasády domů a sochy, ale zároveň je zdrojem mikrobů, plísní, parazitů a nejrůznějších alergenů. Městské populace holubů se tak významně podílejí na přenosu některých zoonóz (ornitóza, aviární tuberkulóza či salmonelóza), ale také např. hostí vir klíšťové encefalitidy či prvoky, jež šíří trichomonády.

  Alergická reakce na samotný trus…
  Dalším rizikem při pravidelném kontaktu s holuby a jejich exkrementy je rozvoj astmatu nebo tzv. nemoci chovatelů holubů – exogenní alergické alveolitidy.

  V plicích postižených jedinců dochází k imunitní reakci a zánětu po opakovaném vdechování prachu z holubích hnízd. Prach obsahuje jednak antigeny z holubí krve a trusu, ale také další dráždivé součásti, jako jsou zlomky peří, bakterie a plísně. Tato směs provokuje nežádoucí imunitní reakce, ať už IgE mediované reakce, jako astma, nebo exogenní alergickou alveolitidu.

  Vůbec si nedovedu představit požití toho krmiva v létě v lokalitách kde se koupou a hrají si děti .Například Slapy , Lipno , Máchovo jezero a podobně

  1. Fisherman

   Děkuji za hodnocení i komentář pane Kuna. Základní otázka je, kolik toho trusu dané boilie od LK Baits obsahuje. Pokud bych měl tipovat, tak hodnota nepřekročí 5%. Proto si nemyslím, že by to negativně ovlivnilo vodu.

   Problém by nastal, pokud by tato přísada v podobě moučky vir H1N5 obsahovala, což je dnešní době velice přísných nařízení i kontrol nereálné. Jak bylo v článku uvedeno, nejedná se o trus z volného chovu od holubářů, který může být přenašečem.

   Co jsem viděl z videí od LK baits na jejich výrobnu, tak málokdo se jí může v Česku rovnat, co se týče čistoty. Jenom musím upozornit, že nejsem jejich tester a nemám s nimi nic společného.

   Tuny boiliesu se do vody nasypou každoročně. Tady by si měli sáhnout do svědomí všichni výrobci, co jejich boilie obsahuje a v jakém měřítku škodí vodě. Rozhodně nelze všechny házet do jednoho pytle. Na LK baits se mi ale líbí, že složení ukázali.

   Tohle většina výrobců nikdy neudělá. Proto museli logicky očekávat, že pokud toto složení ukáží v Trenčíně, přijde zaručeně vlna dotazů.

   Zdrojem mikrobů, plísní, je dnes naprosto vše. Ptáci to jen špička ledovce. Musel byste zakázat auta, továrny, letadla, a vše co zamořuje vzduch. Vše čeho se den dotknete, kamkoliv přijdete, všude poletují nejrůznější bakterie a spory plísní. Vše má ale dvě strany mince. I tyto bakterie i nejrůznější mikroby.

   Bez nich by zkrátka na této planetě nic nefungovalo. Je to nekonečný proces, který většinou člověk ani nevnímá. Za mnohem horší já osobně považuji plasty, antibiotika a hormony, i olovo od rybářů, kterých ročně skončí i několik tun ve vodě.

   Tam je negativní dopad již teď prokazatelný.

 2. Mirek

  Jsem zvědavý, jak se celá kauza vyvrbí. Zatím sám nemám jasný názor. Nicméně srovnávat cibetkovou kávu s holubím trusem je celkem „silná káva“ :-).
  Ano, zrna této kávy prošla trávicím traktem zmíněného zvířete, ale v kávě samotné rozhodně žádné exkrementy nejsou. To, co je zde prezentováno je ovšem čistý trus.
  Umím si ale představit, že může být sterilní vlivem nějaké úpravy a problémy způsobovat nemusí. Hádám, že pravda bude někde uprostřed.
  Jak to ale zatraktivní boilies, těžko říct.

  1. Fisherman

   Ano máte pravdu. V cibétkové kávě už žádný trus není. Jenom to ale dokládá, na jaké úrovni jsou dnešní technologie a to se jedná o potravinu pro člověka. V případě moučky z trusu to bude podobné. Také netuším za jakým účelem je tato složka boilie.

   Na 100% ale vím, že Lukáš krása ví co dělá. Nakonec se vše obrátí ve prospěch LK Baits. Poprask minulých dnů a vše co se okolo toho událo, je vlastně pro LK Baits dokonalou reklamou. Co by za to jiná firma dala, aby kolem nich byl takový rozruch.

Napsat komentář