Právě si prohlížíte Teleskopické pruty s transportní délkou od 48 do 70 cm

Teleskopické pruty s transportní délkou od 48 do 70 cm

Bohužel sezónu 2018 jsem zahájil až začátkem prázdnin. Bylo to z důvodu úrazu nohy. Protože jsem na tom ještě nebyl moc dobře, tak jsem rozhodl jenom pro mimopstruhovou povolenku, jelikož přívlač na pstruhových tocích nebyla pro mě vůbec reálná.

Proto jsem se rozhodl, že si tento rok vrátím ke klasickému chytání s teleskopy, tak nějak na lehko, kde budu brát k vodě jenom tu nejnutnější výbavu. Doma jsem měl jenom těžké teleskopy s velkou transportní délkou, takže jsem začal pokukovat po něčem lehčím.

Požadavky při výběru jsem si stanovil takto. Délka prutu při rozložení musí mít maximálně do 300 cm, transportní délka od 45 cm do 70 cm, vrhací zátěž do 80 gramů. Cenu jsem měl stanovenou na 1000 Kč za jeden prut. Začal jsem procházet rybářské shopy.

Následně jsem si ukládal linky s pruty, které byly podle mých požadavků. Dělám to tak vždy, pokud si nekupuji přesně dané zboží. Z těchto prutů jsem si nakonec vybral prut Hypron Tele Spin od značky D.A.M. v délce 3 metry. Výrobce o prutu uvádí tyto informace:

Hypron Tele Spin jsou vyrobené z nejlepšího sklolaminátu, aby se redukovala hmotnost na minimum. Osázené jsou kvalitními SIC očky (karbid křemíku) pro větší odolnost. Tyto pruty jsou ideálním řešením pro začátečníky, kteří nechtějí na začátek velmi investovat do výbavy, ale také pro naše nejmenší rybáře.

I když se za začátečníka určitě nepovažuji, věděl jsem dopředu, co můžu od těchto teleskopů očekávat. Sklolaminát je materiál, který snese opravdu hrubé zacházení. Zde nemusíte mít strach, že nějak porušíte blank prutu, pokud vám prut spadne na nějaký špičatý kámen.

Za těch pár měsíců pruty obstály na výbornou. Pouze se povolilo jedno očko, ale to stačí přilepit. Bylo to z důvodu rychlého balení před bouřkou, kdy jsem jeden díl silou zarazil při skládání. Jediným mínusem je, že si rybu při zdolávání tolik nevychutnáte. To je ale u levnějších teleskopů naprosto běžná vlastnost.

DAM Camaro Tele Spin

Napadlo mě, že by se tyto uložené odkazy mohli hodit všem, kteří hledají také teleskopy s krátkou přepravní délkou. Právě proto jsem tyto pruty rozdělil od těch nejkratších až po délku 70 cm. Tyto teleskopy se výborně hodí na revíry do 5 hektarů. Můžete je bez problému použít na klasické chytání s krmítkem, na rybičku, při lovu z hladiny nebo se splávkem.

Sending
User Review
4 (1 vote)

Napsat komentář