Právě si prohlížíte Sensas 3000 black salty-zimní krmení do studené vody

Sensas 3000 black salty-zimní krmení do studené vody

I když poslední dny nebyly k rybaření moc přivětivé, pevně věřím, že letošní zima již brzy skončí a teploty půjdou určitě směrem nahoru. Jestli už vás svrbí prsty a vaše pruty na vás vyskakují z futrálu, je nejvyšší čas vyrazit na ryby. Pokud ještě nemáte mimopstruhovou povolenku, mrkněte na ceny povolenek pro rok 2019, ať nejste nemile překvapeni.

Chcete-li být hned ze začátku sezony úspěšní, je důležité vybrat správné místo a také zvolit správné krmení. Těch je na trhu nespočet, ale jen malé množství krmiva, je určené právě pro studenou vodu. Mými favority jsou v této době černá krmení.

Osobně nejraději používám francouzské krmení Sensas, konkrétně řadu 3000 Super Black Salty ve slané verzi. Jak už název napovídá, jedná se o černé krmení, jehož hlavní výhoda je trvalá stálost černé barvy ve vodě. Je barveno pomocí nové technologie a nikoliv jen přidáním černého barviva, jak je tomu u konkurenčních výrobků.

3000 Super Black Salty je vhodné především do velmi studené vody a nebo naopak do velmi teplé vody, popřípadě na hodně prochytávané vody. Přidaná sůl podporuje atraktivitu krmení i při nízkých teplotách vody, ať už se jedná o chuť nebo vůni krmiva. Ne nadarmo se od nepaměti lidstva pro lepší chuť výsledného pokrmu používá sůl. Přidaná sůl také zvyšuje žravost ryb i urychluje trávení.

Protože se ve studené vodě šíří vůně pomaleji, tak krmení ničím neředím a nechávám ho maximálně ostré. V chladných vodách je potřeba používat hodně atraktivní návnadu, což krmení Sensas opravdu je. Naopak přes léto nebo na podzim, kdy je aktivita ryb na maximu z celého roku a vodou se šíří spousty pachů, bych krmení nastavil, aby nemělo tak agresivní vůni a chuť.

Krmení míchám už doma, protože nechci u vody ztrácet čas mícháním a čekáním, než krmení absorbuje všechnu vodu. Také nepočítám v delší vycházku, než jsou dvě až tři hodiny u vody. Jelikož je tohle krmení méně lepivé, je opravdu důležité předčasné předvlhčení.

Vlhčení provádím doma ve dvou fázích s odstupem několika hodin. Málo navlhčené krmení se vám bude uvolňovat už při dopadu krmítka na vodu. Tudíž se krmení rozptýlí ve sloupci a v krmítku toho moc nezůstane. Proto je lepší vlhčit dopředu, aby všechny částice nasákli vodu a udrželi se v krmítku. U vody ještě krmení trošku provlhčím.

Než stihnu nachystat prut a vidličky, je krmení připravené k prvnímu nahození. Pokud budete krmení také míchat doma, tak si dejte pozor na chlorovanou vodu. Někde je opravdu tak silně cítit po chloru, že by mohla negativně ovlivnit celé vaše krmení a následně celý lov zmařit. Většinou postačí nechat vodu odstát. V nejhorších případech vodu převařit a nechat ji vychladnout.

Do navlhčeného krmení je potřeba přidat nějakou tu zarážku, což je složka, která má rybu zastavit u našeho krmného místa. Chybu neuděláte pokud do krmení přidáte malé červy zvané pinky nebo klasické větší červy. Půl kelímku na jeden lov bude stačit.

S barvami se můžete vyřádit, jak je libo. Poslední dobou je v oblibě používat do krmení červy mrtvé. Vzhledem k tomu, že má voda pouze pár stupňů, budou se stejně červy pohybovat naprosto minimálně. Proto v tom nevidím vůbec žádný rozdíl. Určitě chybu neuděláte, pokud do krmení přidáte malé množství peletek s rychlým rozpadem.                                                                                             

↓ Třeba tyto ↓

Na závěr ještě pár informací o tomto černém krmením od Sensasu. Řada 3000 super black salty se dá koupit v těchto 5 druzích. Sladkou verzi super blacku nabízí Sensas určenou také převážně do studené vody. Slanou i sladkou verzi lze dohromady míchat podle dané vody i cílové ryby.


3000 Super Black Salty Bremes – cejn – krmení na cejny se silnou karamelovou vůní

lepivost: střední
hrubost: střední,
barva: hnědo-černá
vůně: konopí/oříšky
nejlepší doba použití: podzim/zima


3000 Super Black Salty Etang – jezero – jemné krmení na stojatou vodu, dobře tvoří mrak, rychle pracuje a láká ryby

lepivost: malá
hrubost: střední,
barva: hnědo-černá
vůně: koriandr/konopí
nejlepší doba použití: podzim/zima


3000 Super Black Feeder Salty – krmení na feeder

lepivost: malá
hrubost: střední,
barva: hnědo-černá
vůně: oříšky
nejlepší doba použití: podzim/zima


3000 Super Black Salty Gardons – plotice

lepivost: střední
hrubost: střední,
barva: hnědo-černá
vůně: konopí/oříšky
nejlepší doba použití: podzim/zima


3000 Super Black Salty Riviere – řeka – lepivé krmení na řeku a větší ryby.

lepivost: střední
hrubost: střední,
barva: hnědo-černá
vůně: slaná čokoláda
nejlepší doba použití: podzim/zima


⇓ Další krmení na studenou vodu ⇓

Sending
User Review
5 (2 votes)

Napsat komentář