Právě si prohlížíte Úlovek sumce na hladinovou nástrahu Whopper Plopper

Úlovek sumce na hladinovou nástrahu Whopper Plopper

Určitě se mnou budete souhlasit, že chytání dravců na přívlač, konkrétně na hladinové nástrahy, je bezpochyby ten nejlepší adrenalinový rybolov. Oproti klasické přívlači zde rybář může zažít opravdu infarktové situace, jelikož záběr z hladiny vás pěkně vyleká, hlavně když to nejméně čekáte.

Většinou rybář začátečník zasekne dříve, než dravec nástrahu přesně trefí. Mě se osobně v začátcích stalo nejednou. Chce to ale zanechat chladnou hlavu a zasekávat v až momentě, kdy vidíte, že se vlasec či šňůra napla. Na což musíte okamžité odpovědět zásekem.

U nás se nejčastěji na hladinové nástrahy loví okouni a štiky. Samozřejmě jdou takto chytat cíleně tloušti, boleni, pstruzi, a neposledně i sumci. Rybářů, kteří by cíleně lovili sumce na hladinové nástrahy zatím u nás moc není. Přitom v zahraničí je to běžná rutina.

Proč by to tedy nešlo i u nás, kde je v některých revírech sumců dostatek. Patřičným důkazem může být i video českého rybáře, který na nástrahu Whopper Plopper od americké značky River2Sea zdárně zdolal sumce o délce 155 cm a váhy 27 kg. I když měl rybář pěkný kus štěstí, vše nakonec dopadlo pro něj.

Najít obchod s nejnižší cenou této nástrahy

Co se týká úspěšné nástrahy, jak již bylo zmíněno jedná o nástrahu americké značky River2Sea, která má ale zastoupení i pro Evropu. River2Sea byla založena v roce 2003. Z nabídky woblerů, ale i gum si vybere jistě každý rybář. Namátkově můžete kouknou na tento hardbaits online catalog, kde je v nabídce 67 woblerů.

Je pravda, že většinu už River2Sea již nevyrábí, ale jdou stále zakoupit třeba na Ebay. Co se týká samotné nástrahy Whopper Plopper, tak ta spatřila světlo světa v roce 2008. Tuto povrchovku navrhl lelegendární rybář Larry Dahlberg, který ji měl jako tajnou zbraň na musky – štika muskalunga.

A čím je Whopper Plopper tak jedineční oproti klasickým vrtulkovým woblerům? Jednak je to provedení plastového ocásku, který skvěle čeří hladinu, ale také vydává naprosto odlišné zvuky oproti běžným propům. Proto je název Whopper Plopper naprosto trefný. Samotný ocásek je také z velice z pevného plastu, tudíž nehrozí zlomení.

Díky tomu, že je Whopper Plopper asi nejlepší model od této americké značky, přináší River2Sea neustále na trh nové velikosti a barvy. Nově se teď začala vyrábět i velikost 60 mm, která se dá již koupit v Česku. Další velikosti jsou 75 mm, 90 mm, 110 mm, 130 mm, až po 190 mm obludu určenou právě na sumce i velké štiky. Detailní specifikaci si můžete prohlédnout zde.

Whopper Plopper seznam barev

Mrknout na všechny velikosti i dostupné barvy

Jelikož je většina woblerů v USA napěchována kuličkami, fakt který potěší české rybáře určitě nejvíce, je možnost si vybrat mezi tichou a chrastící verzí. Například velikost 130 mm se dá koupit v obou variantách. Rozhodně si vybere tedy každý rybář, ať už je z Evropy či USA.

Na konec ještě doplním, že podobných povrchových woblerů existuje nespočet, kdy většina pochází právě z USA. Namátkově to jsou modely od značek Savage Gear, Berkley, Suick, Chaos Tackle, Joe Bucher a další. Nicméně s těmi nemám žádné další zkušenosti.

 

hladinové nástrahy

Sending
User Review
4.5 (4 votes)

Napsat komentář