Právě si prohlížíte Jak zabalit a poslat levně rybářský prut

Jak zabalit a poslat levně rybářský prut

Určitě každému rybáři leží doma či někde ve sklepě nejeden zaprášený prut. Jestli se jedná o nějaký historický kousek nebo již nahrazený model, určitě se najde nespočet rybářů, kterým může tento prut sloužit po mnoho rybářských sezón nebo rozšířit jejich sběratelskou sbírku.

Zcela jistě tedy nemá tyto pruty doma skladovat a raději je poslat jak se říká do světa. Nafotit a vyvěsit váš inzerát někde na internetu svede i malé dítě. Zanedlouho se jistě ozve nejeden zájemce.

Pokud nemáte ale žádné zkušenosti s posíláním balíků, pak budete muset vše rychle hledat na internetu. Namátkově budete řešit, jestli balík poslat na dobírku či si nechat poslat peníze na účet? Kolik si vůbec účtovat za dopravu, a jak prut vůbec zabalit?

Jestli hledáte řešení, jak odeslat rybářský prut levně, měl bych pro vás několik rad i tipů. Sám jsem se nedávno několika prutů zbavoval, tak jsem právě tyto otázky pár dnů řešil. jednalo se o jednu matchku s transportní délkou 150 cm a jeden feeder s transportní délkou 130 cm.

Konkrétně to byl třídílný plavačkový prut Delphin Vulkan o délce 390 cm a také třídílný Delphin Opium Black Feeder o délce 360 cm. Tím jsem právě nastínil jedno nežádoucí specifikum rybářských prutů, a to je především velká transportní délka.

Na Českou poštu zapomeňte

Pokud budete chtít prut poslat přes Českou poštu, vyjde vás dopravné při těchto délkách minimálně přes 350 Kč. Ještě donedávna bylo posílání prutů přes Českou poštu relativně levné. Vše se ale změnilo 1.3.2019. Od tohoto data přišla pošta s takzvaným revolučním ceníkem.

Tato revoluční novinka přinesla to, že se cena zásilky již neposuzuje podle hmotnosti, ale podle nejdelší hrany zásilky. Zároveň pošta zavedla příplatky za tzv. nestandardní zásilky. To jsou zásilky, které nejsou balené v pravidelné kartonové krabici.

Také došlo u pošty k omezení, která se týká buď ke zkrácení otevírací doby nebo k úplnému uzavření některých pošt v důsledku mimořádné situace spojené s šířením viru COVID-19.

Jak přepravit prut levně

I přes tento negativní dopad nejenom pro rybáře, naštěstí existuje způsob pro posílání prutů přes službu zaslat.cz. Ještě než tuto službu blíže představím, zmíním se ještě o cenách pro mé dva posílané pruty.

dopravce dpd

Delphin Black Feeder byl rovnou zaplacený na můj účet, kde celková cena dopravy byla krásných 119 Kč. U druhého prutu jsem se s pánem domluvil na dobírce. Zde byla cena balíku byla o 45 Kč vyšší, což je dáno právě tou dobírkou.

I tak je to velice pěkná cena, pokud ji porovnám s Českou poštou. K tomu abych mohl pruty poslat za tak nízkou cenu, mi bylo od podpory ze zaslat.cz doporučeno, že má mít balík trojúhelníkový průřez. Na rozměry a ceny můžete mrknout na těchto dvou fotkách.

celková cena za odeslání

Jak funguje zaslat.cz

V podstatě je to velice jednoduché. Vše si můžete nezávazně vyzkoušet přímo na této hlavní straně bez registrace. Stačí do systému zadat vaši i doručovací adresu, velikost balíku, a kdy si přejete balík vyzvednout. Pokud ji ještě nemáte, vyzkoušejte adresu nějakého známého, firmy atd.

Systém zaslat.cz je výborně propracovaný a snadno vám napoví město, pokud třeba zadáte jenom poštovní směrovací číslo nebo ulici. Vše je tak vyplněné opravdu během chviličky. Po vyplnění můžete ihned vidět cenu a také ceny jednotlivých dopravců.

Těch zaslat nabízí hned několik. Jakého si tedy přesně vyberete bude nejspíše podle vaší oblíbenosti i ceny. Ta největší výhoda zaslat.cz je, že s balíkem už nemusíte nikam jezdit na depo či poštu. Vy jenom počkáte, až si vámi vybraný dopravce pro něj přijede.

U většiny dopravců nemusíte adresu pro doporučení na balík vůbec psát. Tu doveze a nalepí řidič při vyzvednutí na balík. Pokud byste přeci jen měli v jeden den balíků více, je určitě lepší balík označit adresou, aby potom nedošlo ke špatnému nalepený štítku s adresou.

Pokud chcete poslat prut na dobírku, kdy vám příjemce zaplatí po obdržení vašeho balíku, tak i zde je to velice jednoduché. Ve třetím bodu objednávky u upřesnění adres a kontaktů na odesílatele a příjemce musíte přidat do kolonky číslo vašeho bankovního účtu.

Na váš účet budou potom do jednoho týdne připsané peníze. Také je potřeba znát telefonní číslo budoucího majitele, aby ho mohl kurýr před převzetím telefonicky informovat. Co se týče zaplacení, tak každý svoz pro balík je nutné uhradit předem.

Není tedy možné platit až po převzetí zásilky. Nicméně platebních možností nabízí zaslat.cz hned několik. Například bankovní převod, Paypal, Super Cash, atd.

Určitě nezapomeňte na to, že pokud má být balík vyzvednutí podle předběžného termínů, musí být také daným zájemcem zaplacen do termínu vyzvednutí. Po vyzvednutí balíku můžete balík sledovat na této adrese. Jakmile bude balík doručen, budete informováni na email.

Objednání i zaplacení odvozu balíku z vaší adresy vám zabere opravdu několik minut. Pokud se vám tato služba zalíbí, je jistě lepší se na zaslat.cz registrovat. Registrací získáte další výhody, které vám zpřehlední a zrychlí další objednávky.

Samozřejmě se nemusíte omezovat na posílání jenom rybářských prutů, ale odeslat takto z domova můžete v podstatě cokoliv. Jestli něco nevíte, určitě se obraťte na podporu zaslat, který odpovídá vždy velmi rychle.

Jak zabalit prut

K tomu, aby byl prut bezpečně dopraven na danou adresu, je ho potřeba náležitě zabalit. Riskovat poškození kvůli nedbalému zabalení, to namíchne nejenom vás, ale i samozřejmě i budoucího majitele, který vám pošle prut nazpět a ještě bude muset platit za dopravu.

trojúhelníkový průřez

Nemluvě o tom, že poškozený prut budete muset nechat opravit nebo ho rovnou vyhodit do popelnice. Sám jsem nic z toho riskovat nechtěl, proto jsem pruty zabalil do kartonového papíru již z novějších prutu. Pokud nemáte, zkuste obejít obchoďáky, nákupní centra. Většinou z druhé strany u těchto obchodů toho vždy vyhazují mraky.

Také určitě narazíte na tvrdé papírové tubusy z rol. Ty lze použít také, ale jako výplň do trojúhelníkového balíku. Abych měl balík tři strany, tedy tvar trojúhelníku, tak jsem si papír odlamovacím nožem nařezal takto. První strana musí mít 2-5 cm, která půjde ohnout jako první a bude tak balík zevnitř držet.

zabalené rybářské pruty

Další tři rozměry postačí o délce 7-10 cm. Po nařezání a naohýbání na tyto rozměry je potřeba kraje i střed přelepit lepící páskou, aby se balík zpevnil i držel samotný tvar. Nezapomínejte na to, že karton musí být vždy alespoň o 10 cm delší než je transportní délka prutu,

Do tohoto prostoru ježte vložte ještě bublinkovou fólii. Samotný prut do ní také zabalte. Tímto se zamezí k dalšímu posunu prutu uvnitř balíku, ale i poničení koncovek a spojek prutů. Nakonec můžete balík zabalit do již obyčejného balícího papíru.

A to je vše. Jak již bylo uvedeno, ta největší výhoda zaslat.cz je, že nikam nemusíte. Vše se dá objednat do pěti minut. Na vás jenom je, řádně balík zabalit a počkat, až si pro něj přijede kurýr.

Sending
User Review
4.17 (6 votes)

Napsat komentář