Právě si prohlížíte Jak dokonale odstranit pozadí na fotce a neprozradit rybářský revír

Jak dokonale odstranit pozadí na fotce a neprozradit rybářský revír

Rybáři se dají rozdělit do mnoha skupin. Jedni preferují jenom jednu techniku nebo se zaměřují na určitou rybu. Například u nás na nejoblíbenějšího kapra.

Každá z těchto skupin však řeší jeden zásadní problém. A to je propalování revírů. Je úplně jedno, jestli se jedná o zapřisáhlého kapraře či vláčkaře.

Jakmile se někdo pochlubí s fotkou, kde dotyčný ještě napíše přímo místo ulovení, rázem to na sociálních sítích doslova vře. Bohužel si tito rybáři velmi málo uvědomují, jak velký dopad to na každou vodu má. Často jsem slyšel tvrzení, že je to problém jenom malých vod. Kéž by to byla pravda.

Uvedu příklad z minulého roku. Jakub Vágner a Nechranická přehrada. Po odvysílání onoho videa z této přehrady, nastal na tuto vodu takový tlak, že na ní jezdila snad celá Česká republika.

Jak velký dopad na tuto vodu a další revíry to bude mít do budoucna, zjistí rybáři určitě příští rok. Poděkovat však mohou tomu největšímu rybáři této planety.

Mezi rybáři se totiž tyto informace šíří rychleji, než nová vlna koronaviru. Každá taková akce vždy vyvolá další reakci nebo v rybařině spíše reaktivní dopad.

A takových případů jsou ročně stovky. Hlavní problém dnešní doby je hlavně chlubení a ego rybářů. Na jednu stranu je pěkné, že dost rybářů ryby pouští, na druhou stranu jaký to má vlastně význam.

I když rybář rybu pustí, je jenom otázku času, než ji chytí někdo jiný, když již každý zná přesné místo ulovení. To už ale nebude mít takové štěstí a půjde zaručeně na pekáč. Statistiky úlovků za rok mluví naprosto jasně.

Jestli tedy máte v sobě takovou potřebu se chlubit, zkuste alespoň neprozrazovat místo ulovení. Nejlépe se vyfotit tak, aby nebylo možné zjistit, kde byla ryba chycena.

Ne vždy je to sice možné, protože pozadí revíru jde vždy dobře rozpoznat. Než tedy běhat z rybou někde do míst, kde je čisté pozadí vody, raději ji vyfoťte přímo na uloveném místě. Rybu zbytečně nestresujete a do minuty jde nazpátek do svého živlu. Pak už je to jednoduché.

Odstranění a vložení nového pozadí

Z pořízených fotek si vyberete ty nej. U těch pak odstraníte pozadí. Naštěstí nemusíte vůbec ovládat nějaký photoshop. Vše lze do pár sekund provést přes tuto službu.

Do pár sekund máte odstraněné pozadí. Super u této služby Remove.bg je, že není třeba žádná registrace a ani žádné otravné přihlašování.

Stačí pouze nahrát fotku do 12 MB, a do pár sekund máte obrázek bez daného pozadí, kterou si pak jenom stáhnete do počítače. Pokud máte větší velikost fotek, než zmíněných 12 MB, doporučuji rychle zmenšit přes web tinypng

Remove.bg toho však umí mnohem více. Po odstranění pozadí můžete do fotky vložit i vlastní pozadí či fotku rozmazat nebo využít již nabízená pozadí.

Stačí jen kliknout na tlačítko edit a doplnit libovolné pozadí podle vlastního uvážení. Pozadí si můžete dopředu nafotit a ty pak použít k vašim fotkám. 

editace a přidání nového pozadí

Jestliže fotíte na mobil, tak byla v červnu 2020 vydána aplikace pro Android. Tu si můžete zdarma nainstalovat přímo z Google Play.

Kdybych měl hodnotit v procentech, jak dokáže tato online služba úspěšně odstranit pozadí fotek, s klidným svědomím mohu napsat, že je to určitě 98%.

V minimálním množství případů bylo odstranění nedokonalé. Určitě doporučuji vyzkoušet. Znáte-li jinou službu, určitě se o ni podělte v komentářích.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář