Právě si prohlížíte Štědrovečerní recepty na kapra v Evropě

Štědrovečerní recepty na kapra v Evropě

O vánočním kapru se u nás právem hovoří jako o tradici. Kapr smažený, kapr rosolovaný, kapr na černo. Po celé evropě kolují desítky jiných receptu, tak by byla škoda zůstat jenom u dobře známé klasiky.


ANGLICKÉ KAPŘÍ PIE

Očištěného a dobré vypraného kapra (celého i s hlavou) plníme nádivkou z nakrájených žampionu, nakrájené housky, osmaženu cibulkou a to vše podlité troškou mléka, aby nádivka dobře pojila. Zašitou rybu po­ložíme na pekáček, zalijeme 1/3 dobré rybí polévky, 1 dcl bílého vína a dáme upéct. Po upečení kapra opatrně zabalíme do listového těs­ta. Vrátíme do dobře vytopené trou­by a na čistém pekáčku znovu ope­čeme do růžová. Podáváme s omáč­kou, která nám zbyla z původního pečení a kterou jsme zahustili svět­lou máslovou jíškou.


KAPŘI MLÍČÍ V PODOBĚ ÚSTŘIC (ŘECKO)

Skořápky ústřic nebo jiných mušlí dobře omyjeme a usušíme. Do každé položíme kousek kapřího mlíčí, pře­dem spařeného mlékem, posolíme, popepříme, posypeme opraženou strouhanou hous­kou a strouhaným sýrem Haloumi , poka­peme citrónovou šťávou a upečeme v troubě na plechu.


FRANCOUZSKÉ KAPŘÍ RAGOUT

Nasolené plátky očištěného kapra povařime ve vodě, do které jsme při­ dali kořenovou zeleninu, cibuli, bob­kový list, nové koření a plnou hrst lístků fialek (pokud máte sušené ). Plátky pak opatrně vy­jmeme, necháme na sítě oschnout, upravíme na míse a polijeme vinnou omáčkou. V poměru 1 : 1 ji smícháme s bílým vínem a zahustíme světlou jíškou. Můžeme do ní přidat i mleté dušené žampiony.


POLSKÝ KAPR

Při zabíjení kapra zachytíme jeho krev do trochy zředěného octa a dobře ji rozmícháme. Nakrájíme asi 3 mrkve, petržel, velký kus ce­leru a 2-3 cibule. Přidáme bobkový list, sůl, máslo, citrónovou kůru, hře­bíček, pepř, nové koření a všechno vaříme v litru světlého piva. Svaře­nou omáčku procedíme, smícháme s octem, v němž je rozmíchána krev, přidáme 3 lžíce sirupu, 5 dkg strou­haného perníku a 10 dkg másla. Nasolené řízky z kapra do této omáčky
vložíme a udusíme.

Další recepty k přečtení zde


BELGICKÝ MARINOVANÝ KAPR

V Belgii znají smažené sladkovodní ryby pouze marinované a výjimku ne­tvoří ani vánoční kapr. Jednotlivé díly ryby polijeme horkým nálevem při­praveným z pul litru vody, 1/4 8% octa, soli, pepře, rozsekané cibule, tymiánu a nového koření. Asi po dvou hodinách maso vybereme, osušíme, běžným způsobem panýrujeme a sma­žíme.


KAPR BASILEJSKÝ

Při zabíjení kapra zachytíme krev, tentokrát ji přídáme do 1 dcl červeného vína. Kapra vykucháme, očistíme a vnitřek propláchneme rovněž červeným vínem. Rybu i s hlavou prudce opečeme na másle, zalijeme vínem, osolíme, přidáme bobkový list, cibulku a tymián, a udusíme. Rybu opatrně vyndáme, omáčku scedíme, přidáme krev s vínem, 5 dkg másla obaleného v mouce, rozsekanou sardelku a lžičku kapar. Vše svaříme a nalijeme na rybu.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář