Právě si prohlížíte Nové webové stránky Českého rybářského svazu

Nové webové stránky Českého rybářského svazu

Pokud jste občas zavítaly na stránky Českého rybářského svazu, určitě jste si nemohly nevšimnout značně zastaralého vzhledu stránek. Určitě mi dáte za pravdu, že stránky jsou dosti nepřehledné a také osobně nechápu, proč se stránky načítají anglicky, když na ně přistupuji z České republiky.

Vypisovat všechny nedostatky určitě nemá smysl. Proto přichází Český rybářský svaz s webem novým, který se změní po grafické i obsahové stránce, a přibude také několik nových funkcí.


Celá zpráva: V období od ledna do března 2019 bude stále možné využívat stávající webové rozhraní (mezi starými a novými stránkami bude možné přepínat) , od dubna 2019 pak budou stávající stránky zcela odstaveny a všichni návštěvníci tak budou přesměrování na nové stránky.

Proces modernizace webového rozhraní probíhá v posledním roce kontinuálně, výrazných změn se dočkala i současná šablona – zejména z pohledu optimalizace výkonu a responzivního zobrazení na mobilních zařízeních. Od nového roku ale budou webové stránky v novém režimu. A jaké jsou nejvýraznější změny?

SEO optimalizace a podpora mobilních zařízení

Přistupujete na stránky pravidelně z mobilního zařízení? Pak tento posun jistě oceníte, stránky se budou načítat mnohem rychleji a s menším přenosem dat (snížení je více než o 40%) a pohyb na nich bude přehlednější a intuitivnější. Odkazy na jednotlivé články a sekce budou příjemnější uživatelsky i pro internetové vyhledávače.

Kategorizace novinek a jejich odběr

Aktuality jsou kategorizovány podle jednotliých oblastí – je tak nově možné filtrovat zobrazené aktuality podle témat, kterých se týkají – například Zprávy ze zasedání Rady, Zarybnění revírů, Sport a mládež, Legislativa…

Pokud vás informace z ČRS zajímají a nechcete neustále kontrolovat stránky, je nově možné přijímat RSS kanál pomocí čteček v prohlížeči nebo na mobilních zařízeních – při zveřejnění aktuality tak budete upozorněni na novou zprávu. RSS kanál můžete odebírat i v jednotlivých sekcích aktualit, fotogalerii, kalendáři akcí a další.

Více informací z územních svazů

Územní svazy mají nově sekci, kam mohou zveřejňovat aktuální informace, vkládat události do společného kalendáře nebo upravovat přímo informace ze svého územního svazu.

Přehlednější menu a navigace

Změnila se i struktura stránek, na titulní straně najdete přímo odkazy podle toho, kdo k webu přistupuje – nový člen, odborná veřejnost…

Nové stránky Odboru mládeže i sportovních odborů Odbor mládeže i jednotlivé sportovní odbory budou mít k dispozici nové stránky s rozšířenou funkcionalitou – nově tak bude možné například vstupovat do zabezpečené sekce se zápisy z jednání odboru, přidávat fotogalerie nebo zveřejňovat aktuality.

Jednou z dalších novinek je například i interaktivní mapa místních organizací, integrace kanálů ČRS na YouTube , zobrazení obsahu na profilu ČRS na Facebooku, fotogalerie a řada dalších novinek, které věříme že uživatelé ocení. V náhledu je možné nové webové stránky zobrazit na adrese www.rybsvaz.cz/beta, v průběhu dalších měsíců budou nové funkce a obsah dále přibývat.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář