Právě si prohlížíte Jak přechovávat rousnice, žížale v plastové bedýnce

Jak přechovávat rousnice, žížale v plastové bedýnce

Obstarat si žížale (rousnice) nebývá tak velký problém, zejména v období, kdy vydatně prší. Stačí vzít po setmění baterku a nasbíráme jich značné množství. Větší problém je, když neprší. Když se nám nakonec podaří žížale nasbírat, snažíme se je uchovat nejen pro nejbližší lov, ale na dobu co nejdelší. Popíšeme si proto jednoduchý způsob, jak žížale uskladnit bez problému několik měsíců.

Koupit živé rousnice on-line

Jedná se o bedničku (bez otvorů), rozměrů asi 50×100×20 cm, nejlépe z umělé hmoty, ale stačí i dřevěná. Na horní okraj bedničky připevníme neizolovaný drátek, který napneme po celém obvodu a připojíme jej k jednomu pólu na plochou baterie (4,5 V). Od druhého pólu vedeme izolovaný vodič, na jehož konec vodivě připevníme například silnější hřebík a ten zapíchneme do země v bedničce. Celou bedničku i s baterii zakopeme na zahradě tak, aby vyčníval nad úroveň země pouze její okraj.

Při naplňování bedničky zemí dbáme na to, aby zem nebyla výš než půl až jeden centimetr pód okrajem bedničky. Do země můžeme zasadit několik trsů trávy. Nasbírané žížaly stačí vysypat do bedny a nechat je na povrchu. Zdravé se po chvíli zahrabou a poškozené, které zůstanou na povrchu, odstraníme. V noci žížaly, které se snaží ze zajetí uniknout narazí na obvodový neizolovaný drátek.

Další články na podobné téma zde

V tom okamžiku dojde k průtoku elektrického proudu a žížala se hbitě stáhne zpět. Velkou výhodou této bedýnky je, že nikde nepřekáží a nevyžaduje žádnou starost o to, zda nám žížaly v noci neutečou. Je třeba jen občas překontrolovat vlhkost půdy v bedýnce a sem tam přilepšit žížalám listem salátu nebo kouskem mrkve. Pokud baterii dobře zabalíme do igelitového sáčku, vydrží nám celou sezónu.

Koupit živé červy-pinky barevné,bílé on-line

Sending
User Review
5 (1 vote)

Napsat komentář