Právě si prohlížíte Velké překvapení na pstruhové vodě

Velké překvapení na pstruhové vodě

Koncem loňského srpna jsem třpytkoval na „domácím“ pstruhovém revíru Vltava 7. Po ulo­vení dvou duháků ryby vyhlásily po­lední klid. Nenechal jsem se odradit a vytrvale protahoval vodu. Po mnoha náhozech jsem prudce přisekl. Vypadalo to ale na vážku kousek od břehu. Jaké bylo moje pře­kvapení, když se „zaseknutý balvan“ rozjel proti vodě. Podle pohybu jsem uvažoval o velké, podseknuté par­mě.

Napnutý vlasec jen zvonil a ryba si stále brala vlasec přes brzdu navi­jáku, utaženou na hranici možností vlasce. Asi po dvaceti minutách boje se začali scházet okolní rybáři. Pocho­pili, že to není vázka a odhadovali rybu na velikou štiku. To jsem odmí­tal, ryba stále volně v hloubce bojo­vala o metry vlasce. Vlastně jsem 0 ně bojoval spíše já!

Když jsem jich konečně získal dost zpět a ryba se ocitla poblíž břehu, vyvalily se ode dna bubliny. Můj pozměněný názor, že jde o sumce, nebral nikdo vážně. Po chvíli urputného boje nebo spíše přetahování, jsem zahlédl ocas bijící po vlasci. Sumec přes metr, to byl můj odhad. Když jsem jej pak i s ostatníma viděl celého, včetně třpytky zaseknuté v koutku tlamy, začal jsem už doufat v jeho vylovení.

Bylo vidět, že má „dost přes metr“.  Po mnoha rychlých manipulacích s brzdou navijáku, jsem jej dovedl hlavou ke břehu, kde se jen válel. Břeh je v těchto místech dost svažitý, tak jsem nemohl do vody vejít. Na trapné dotazy, zda použiji raketový podběrák, jsem ani neodpovídal. A gaf na pstruhy nenosím.

Tak jsem se rukou pokusil o vylovení. To se však sumci příliš nelíbilo a znovu sjel do hloubky. Měli jsme toho již oba dost, ale on víc. Přivedl jsem jej opět ke břehu a podebral rukou za spodní čelist. Byl můj! Co mne těší nejvíce, že byl zdolán na 15 Ø vlasec a na třpytku vlastvní výroby. Sumec vážil  24 kg a měřil 150 cm.

 

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář