Právě si prohlížíte Světový rekord Úhoře kropenatého o váze 25lb 12oz

Světový rekord Úhoře kropenatého o váze 25lb 12oz

Britové Barry McConnell a Peter Drabble překonali světový rekord v kategorii úhoře kropenatého o váze 25 lb 12 oz (Anguilla reinhardtii), což je váha okolo 11.5 Kg. Vyrazili do Austrálie na impozantní 40-denní výlet.

Barry chytil devět dvojic s nejlepším výsledkem 21 lb 10 oz plus pět dvojic mezi 19 lb 2 oz a 16 lb 2 oz, zatímco Petr měl čtyři nad 10 lb s nejlepším 17 lb 14 oz za použití návnad z volího a jehněčího srdce, kuřecího masa, uzeniny a salámu.

Barry vysvětluje: „Přijeli jsme k nádrži ve Sněžných horách jen abychom zjistili, že tam bylo hodně vody uvolněné z přehrady. V posledních sedmi letech úhoři byli schopni se dostat do řeky a opustit nádrž.

„Příběhy o velkých úhořích, jenž tahají za rybářské vlasce byly všechny staré. Nikdo neměl velkého úhoře na prutě již několik let. Uvědomili jsme si že jsme tam příliš pozdě, úhoři byly pryč. První týden na cestě a bez úhořů.

„Na základě záložního plánu jsme se vydali do některých přehrad, které známe v New South Wales. Jezero St. Clair a Lake Glenbawn a jezero Liddell, a pak strávili poslední dva týdny na řekách Victoria – řeky Cann, Tambo a Mitchel.

„Byla to pánská jízda bez lehátka či bivaku, místo toho to byly malé stany do batohu a samonafukovací karimatky jenž se staly základem standardní sady pro dobrodružné rybaření v divočině.

Toto je jenom kousek z celého článku, která je uvedena v tomto tištěném časopise Angler´s Mail.

 

Sending
User Review
2 (1 vote)

Napsat komentář