Právě si prohlížíte 268 cm Sumec z Itálie

268 cm Sumec z Itálie

Dostat na prut velkého sumce a ještě ho úspěšně zdolat, není nikdy jednoduché. Své by o tom mohli vyprávět pánové z teamu Black Cat, který se zaměřují na lov trofejních sumců po celé Evropě. Poslední rok se do jejich hledáčku dostala Italská řeka po, z které bylo v minulosti vytaženo velké množství velkých sumců.

Vše začalo více než před rokem, kdy bylo na Echolotu znázorněno mnoho potopených stromů, což si Benjamin a Markus z počátku myslel. Jaké bylo najednou zjištění, když se jeden z těchto kmenů začal na obrazovce pohybovat! Ihned bylo této dvojce jasné, že se musí jednat o obrovského sumce. Tohoto goliáše sledovali na mnoha místech řeky Po, přibližné na délce 5 kilometrů

První souboj se sumcem

V prosinci roku 2017 dostal Benjamin Gründer konečně záběr v hloubce 3.5 metru. Boj ale netrval příliš dlouho. Sumec nedal Gründerovi žádnou šanci na úspěšné zdolání. Ryba vyrazila do proudu jako rozjetý tank, kdy se nakonec vyháčila.

Další pokus proběhl ve třech ( Kai Weber, Markus Brock, Benjamin Gründer ) ke konci ledna. Bylo vyzkoušeno několik novinek, které firma Black Cat přichystala pro novou sezonu. Voda ale měla pouhých 7 stupňů a celková aktivita ryb byla na absolutním minimu.

Parta rybářů se ale nevzdala a ihned druhý den se pokusila o nápravu z předešlého dne. Nicméně ani tento den nepřinesl žádný záběr, i když Benjamin Gründer cítil, že to musí každým dnem přijít.

použítá montáž

45 minutové nervy s goliášem

31 leden, si budou tito tři rybáři pamatovat nejspíše do smrti. Sonar udával echo z místa z předešlého dne. Na tomto místo byla rychle převezená celá montáž s velkým karasem, která ale na novém místě dlouho nepobyla, protože přišel okamžitě záběr na prut Markuse Brocka.

Začala divoké zdolávání, které dokonale prověřilo veškerou pevnost sumcového vybavení Black Cat. Prvních 25 minut dokázal Markus Brock zdolávaní kontrolovat, ale zkušený sumec stejně využil svoji sílu k tomu, aby zajel do potopeného stromu, kde se samozřejmě omotal a zůstal stát v šesti metrech.

Bylo zapotřebí bleskurychle jednat. Kai Weber se snažil udržet loď ne stejném místě, Markus Brock držel kontakt s rybou, Benjamin Gründer se snažil zjistit, jak je šňůra omotaná kolem potopeného stromu. Nakonec se Kai Weber pokusil potopený strom vytáhnout kotvou, což se mu nakonec podařilo.

Benjamin Gründer se rozhodl pro odvážný krok, kdy si omotal šňůru kolem paže a Kai ji rozřízl. Bylo potřeba šňůru co nejrychleji vyprostit z vytaženého stromu a znovu ji na rychlo spojit. Začalo další dvacetiminutové přetahování, kdy nebylo jasné, kdo vyhraje tento šílený souboj.

Časem se ale karta začala přiklánět na stranu Markuse, kdy se sumec poprvé objevil u lodi. Po dalších minutách bylo již dobojováno. Za pomocí Benjamina společně vytáhli obřího sumce do lodě a bylo okamžitě jasné, že tato ryba má naprosto výjimečné rozměry. Měření ukázalo 268 centimetrů délky. Samotná váha se pouze odhadla na 130 Kg, z důvodu vrátit sumce zpátky do vody, co nejlepší možné kondici.

ploutev sumce

Benjamin Gründer and Markus Brock

Sending
User Review
4.5 (2 votes)

Napsat komentář