Právě si prohlížíte Rapala super shadow rap, x-rap-peto, novinky pro rok 2018

Rapala super shadow rap, x-rap-peto, novinky pro rok 2018

Značek nebo malých výrobců, kteří se zaměřují na výrobu nástrah na přívlač, je po celém světě určitě několik stovek. Evropskou jedničkou je určitě finská Rapala. Ta má ve své nabídce přes 100 různých modelů na přívlač, určený pro sladkovodní i mořský rybolov. Konkurovat takovéto nabídce nástrah, může snad jedině japonský Megabass.

Jelikož nechce žádná společnost zůstat pozadu, je potřeba každý rok představit několik novinek. Co se týče Rapali, tak pro rok 2018 představila 3 nové woblery. Pro zajímavost, minulý rok to byl model Rapala Ripstop, se zajímavou akcí. Druhý model byl wobler Rapala Bx Balsa Brat, který doplnil řadu BX.

Ta kombinuje skvělé vlastnosti balzového dřeva a odolného polymerového povlaku. Propojení těchto dvou materiálů, mohou woblery této řady využít skvělé vlastnosti balzy, které dávají nástraze přirozený chod a také ji dokáží ochránit před zuby predátorů. A to díky silné vrstvě polymerového povlaku.

Co se týče tří nových woblerů pro rok 2018, nejméně zajímavou nástrahou pro české rybáře, bude wobler Rapala X Rap Magnum Xplode, primárně určený pro mořský rybolov. I když je samozřejmě jasné, že ne každý český rybář vyhledává chytání v našich končinách, ale mnohem raději vyrazí za hranice naší republiky.

Po přehrání tohoto videa bude všem jasné, kde najde tento model největší uplatnění. Právě proto je otázkou, zdali bude vůbec možné tuto nástrahu zakoupit v České republice. Pokud by vás zajímala specifikace, tak samotná nástraha měří 17 cm a váha se zastavila na 145 gramech. Osazena je mořskými trojháky velikosti 5/0 a momentálně je na prodej v deseti barvách.

[supsystic-gallery id=5]

U druhého modelu si přijdou na své převážně rybáři, kteří rádi chytají na velké nástrahy. U wobleru s označením X-Rap Peto, Rapala skloubila dohromady měkkou i tvrdou nástrahu. Vznikla tak bezespárová hybridní dvoudílná nástraha, která má přední půlku tělíčka plastovou.

[supsystic-gallery id=3]

Druhá zadní část je z ABS gumy disponující měkkým ocáskem. Každý model můžete bez problému rozložit a nahradit jej novou zadní částí. Ke každému modelu tedy dostanete jednu náhradní druhou část. Momentálně ji Rapala nabízí v 15 barvách. Délka je 20 cm a váha je 83 g.

x-rap-peto rozložení nástrahy

Poslední novinka pro rok 2018 je model s označením Super Shadow Rap. I v tomto případě, se opět jedná o velkou nástrahu. Jedná o jednodílný wobler s pomalu potápivou akcí o délce 16 cm a váhou 77 gramů. Samotné provedení Super Shadow Rapu je velmi realistické, kdy u některých barev můžeme v klidu napsat, že se jedná o velmi povedené imitace některých druhů ryb. Z 16 možných barev si určitě vybere každý rybář.

Pokud v krátkosti zrekapitulujeme novinky Rapali, pro rok 2018 vsadila tato finská značka na velké nástrahy, kdy bude potřeba použít vybavení na těžší přívlač. Opětovně byl použít z 85 procent plast, což u rybářů, kteří preferují přirozené materiály, nebude důvod k nadšení.

[supsystic-gallery id=6]

Najít nejlepší cenu nástrahy

Na druhou stranu dravcům je úplně jedno jestli jim předložíte woblera z plastu nebo balzy. K samotnému úspěchu je potřeba neopomenout tyto faktory. Akce nástrahy, barva, roční podmínky, vybraný revír, lovené místo, zvolená technika i druh použitého vybavení. Pak už záleží jenom na samotném rybáři, jak dokáže tyto faktory využít na svou stranu.

Sending
User Review
0 (0 votes)

Napsat komentář