Právě si prohlížíte Kolik vlasce se vleze na cívku navijáku?

Kolik vlasce se vleze na cívku navijáku?

Ještě než se naplno rozběhne tato sezóna, je potřeba udělat údržbu veškeré rybářské výbavy, aby nám zase dobře sloužila pro celou sezónu 2019. Po rozdělení všech serepetiček, vyprání všech tašek, futrálů,  odstranění nečistot z prutů a také promazání navijáků, je potřeba ještě jeden neméně důležití krok.

A to je je navinutí nových vlasců na cívky navijáků. Jestli si kupujete vlasec v menších návinech okolo 100-150 metrech, tak vám pravděpodobně zůstává na cívce ještě dost místa k dalšímu návinu. Plná cívka má jednoznačně jednu velkou výhodu v tom, že vaše náhozy budou mnohem delší, protože se snižuje tření při odvíjení vlasce z cívky při nahazování.

Také po okraj zaplněné cívky s novými vlasci vypadají mnohem lépe na navijácích, než jenom s částečným zaplněním. Dnes je taková doba, že si spousta rybářů potrpí na detailech vzhledu rybářského vybavení. Po pravdě plná cívka vlasce není určitě klíčem k úspěchu při rybaření, ale třeba ve vašem případě to může být klíčovým faktorem.

Vše se dá samozřejmě vyřešit zakoupením velkého návinu vlasce, kdy podle potřeby měníte vlasec během sezony, což je zase výhodnější i pro rybářovu peněženku. Přijde mi ale škoda namotávat více jak 100-150 metrů nového vlasce, když většina rybářů nahazuje v průměru okolo 40-60 metrů. Pokud tedy nejste kaprař, který potřebuje vyvážet 200 a více metrů.

Já osobně velice rád používám na cívkách podkladový vlasec, kdy zbytek cívky doplním podle potřeby vlascem novým. Jak ale zjistit kolik dát podkladového vlasce a v jakém průměru, aby mi vyšlo dostatek místa na cívce pro nový vlasec v daném průměru a s danou délkou.

Na to existuje jednoduché řešení pomocí tohoto pomocníka, který dokáže přesně spočítat počet metrů vlasce, ať už na prázdnou cívku nebo i přesný dopočet metrů s namotaným podkladovým vlascem.

Soubou si stáhnete tady

K jeho otevření budete potřebovat kancelářský balík, který většinou nabízí Microsoft. Bohužel je tento kancelářský balík od Microsoftu placený. Naštěstí existuje v dnešní době hned několik řešení pro otevřené tohoto souboru.

První možnost je stáhnout program Open Office, který je úplně zdarma a naprosto bez problému nahradí vše od Microsoftu. Program stačí nainstalovat a následně otevřít soubor. Jako druhá možnost se nabízí využít Google Docs. Pokud chcete využívat Google Docs, tak musíte mít email u Googlu.

Třetí možnost je využití nějakého online řešení pro otevření souboru typu .xlsx, .xls, .ods, .csv, .tsv) Jestli se vám nechce hledat, zde je jedna z online možností. Aspoň nemusíte nic instalovat a ani se  někam přihlašovat.

Práce se samotným souborem je velice jednoduchá, kterou zvládne naprosto každý. Po otevření máte na možnost spočítat kolik metrů vlasce se vám vleze na prázdnou cívku nebo zjistit kolik metrů vlasce ještě navinout na cívku s podkladem. Stačí jenom správně dosadit správné údaje a soubor ihned vypočítá celkovou délku vlasce.

výpočet metrů vlasce

Sending
User Review
3 (3 votes)

Napsat komentář