Právě si prohlížíte Jak jednoduše vyprostit splávek z vázky

Jak jednoduše vyprostit splávek z vázky

Chytám ryby, jak jsme dříve říkali, teprve druhých „padesát“ let. A za ta léta jsem ve vázkách přišel o nepřeberné množství splávků. Od vzácných z dikobrazích brk až po dnešní balzové. A právě v souvislosti s tím vás chci seznámit s nedávnou příhodou u vody. V proudící vodě jsem měl vázku. Překrásný dvoubarevný splávek jsem se marně namáhal vyprostit. Už jsem se v duchu loučil s jedním ze svých výtvorů, pracně zhotovených za zimních večerů. Byl z vyzrálého husího brku.

Namáhám se a v tom ke mně přistoupil rybářský mladíček a s úsměvem říká, že mi poradí. Čekal jsem nějaký obvyklý špatný vtip, že mi prut podrží, abych se svlékl nebo něco podobného. Uznáte, že v únoru se koupat není nic příjemného a tak jsem ho posílal v duchu ke všem čertům: A pak přišlo to neobvyklé, povídá: „Skloňte prut a napněte vlasec.“ Namočil si ruce do vody a napjatý vlasec začal jako by popotahovat k sobě a třít je v rukou. Myslel jsem si zkazit nic nemůže, trhat budu stejně.

[easy-tweet tweet=“Jak jednoduše vyprostit splávek z vázky“ template=“light“]

Ale k mému údivu se splávek začal pomalu posunovat a stoupal po vlasci až k mé ruce. Zmohl jsem se jen na poděkování a překvapením nad tímto „fíglem“ nevěděl co říci. V duchu jsem se omlouval za můj přezíravý názor, co bych já se od takového „rybářského zajíce“ mohl nového u vody dozvědět. Pak jsem to vyzkoušel sám. Každý upevněný splávek, ať proužkem bužírky nebo ventilkovou gumičkou popřípadě i dvěma, poslušně po vlasci postupuje k vám. Suchou nebo málo smočenou rukou to absolutně nejde.

Další články na podobné téma zde

Tímto způsobem se vrátí i těžký korkový splávek na štikáči a každý, který je na vlasci pevně uchycen. Nerozhoduje také síla vlasce nebo druh, je to stejné u patnáctky jako u čtyřicítky. Síla vlasce se pouze přizpůsobí intenzitě masáže. Za krátkou dobu, co jsem „zdolávání splávku začal ovládat, jsem si jich já i moji přátelé dost zachránili. A odpadá také následné nepříjemné váznutí o utrhané vlasce se splávky. Proto mi to nedalo, abych se s vámi o tuto praktickou zkušenost nepodělil.

 

Sending
User Review
5 (2 votes)

Napsat komentář