Shimano Naviják Big Baitrunner XT-A LC

Katalogové číslo: ca9cc0bf1a62 Kategorie: Štítky: , ,

Popis

Nová verze Big Baitrunner LC. Výkoný, nádherný a plný nejlepších technických vymožeností-to je nový Big Baitrunner, vybavený ještě A-RC cívkou a pomalou pokládkou vlasce Aerowrap II.
Původní Big Baitrunner LC získal úžasnou pověst jako špičkový „Big Pit“ naviják. Jeho uvedením před 15 lety Shimano zahájilo éru velkých navijáků.

Jeho nahrazení novějším a modernějším modelem XT-A-LC se Shimano postaralo o to aby již tak dobré méno navijáku LC bylo ještě lepší.

Výkoný, nádherný a plný nejlepších technických vymožeností-to je nový Big Baitrunner, vybavený ještě A-RC cívkou a pomalou pokládkou vlasce Aerowrap II.
Tato kombinace je zárukou maximálních odhozových vzdáleností a hmotností. Pro zvýšení mechanické odolnosti je naviják vybaven zapouzdřenými kuličkovými ložisky A-RB a novou konstrukcí převodovky, která snižuje tření a zvyšuje účinnost přenosu výkonu z dlouhé hliníkové kličky na rotor.

Jedná se tedy skutečně o úžasný kaprový naviják dlouhého dosahu.

Za studena kovaný hliník
Aero Wrap II
AR-C cívka
Maintenance port
Vodotěsná brzda
Hypergear
Super stopper II
Dyna balance
Power roller
Floating shaft II

Naviják využívá těchto patentovaných systémů Shimano:

Super Stopper II :
Pomocí zádržného systému Super Stopper II nebudete cítit při nastavení proti zpětnému chodu žádný tah na kličce. Nulový volný pohyb zpět na kličce zajistí Super Stopper II. Výhod systému lze dobře využít při mikronastavení feederových špiček, nebo v dokonalejších technikách přívlače.

Dyna Balance :
Systém redukuje zákmity navijáku a zajišťuje jeho velmi hladký chod.

Power Roller :
Speciální provedení Shimano Power Roller výrazně snižuje riziko zapletení vlasce při navíjení a je velkou výhodou při použití jak tenkého vlasce, tak silnějšího splétaného vlasce.

Vodotěsná brzda :
Použitím gumových těsnění je brzda chráněna proti vniknutí prachu, písku a vody.

Aero wrap II :
Snížením vnitřního tření se podařilo posunout systémy téměř k dokonalosti a zvýšené efektivitě. Těsné paralelní náviny v kombinaci se dvěma rychlostmi oscilace umožňují hladší a delší náhozy.

Floating Shaft :
Kritickým třecím místem většiny navijáků s pevnou cívkou je plocha styku hřídele cívky a pastorku. Konstruktéři Shimano řešili převod minimalizací styčné plochy kontaktu obou povrchů a uložením obou konců křídele do ložisek. Výsledné technické provedení umožňuje plovoucí uložení hřídele, které významně zlepšuje hladký chod a prodlužuje životnost převodu.

Hypergear :
Jemnomechanická hlavní převodovka přenáší větší kroutící moment z kličky na rotující cívku. Díky malým tolerancím v převodech přenáší větší kroutící moment s nutností použití menší síly. Snižuje se i opotřebení jednotlivých součástí převodu. S úžasnou účinností převodu 90,3 % se budete cítit nejen skvěle, ale i po letech si budete vychutnávat potěšení z tichého chodu navijáku.

Maintenance Port :
Servisní otvor umožňuje promazat součásti navijáku bez nutnosti jeho demontáže.

AR-C Spool :
Nová konstrukce cívky s okrajem cívky ve tvaru V umožňuje odmotávání vlasce z navijáku v menších smyčkách, což se projevuje v mnohem delších a přesnějších náhozech. Cívka AR-C minimalizuje nebezpečí zamotańí vlasce.

Základní parametry :
Počet kuličkových ložisek 5 x
Počet válečkových ložisek 1 x
Typ ložisek A-RB
Typ ložiska v rolně A-RB
Převod 4,6 : 1
Systém pokládky vlasce aero wrap II
Brzda volnoběžná
Typ brzdy multidisková
Cívka aluminiová cold forget
Náhradní cívka ne
Průměr cívky 78 mm
Vnitřní výška cívky 38 mm
Váha 790 g
Návin na jedno otočení kličky 110 cm
Typ kličky jednoduchá šroubovací
Délka navijáku transportní 205 mm
Výška navijáku transportní 163 mm
Šířka navijáku transportní 117 mm
Délka patky navijáku 66 mm
Šířka patky navijáku 14 mm
Tělo navijáku hybrid body
Počet ložisek 5 + 1 A-RB
Převod 4,6 : 1
Váha 790 g
Náhradní cívka ne
Kapacita cívky 0,35 mm / 550 m