Avacom Automatická nabíječka 12V 7A pro olověné AGM/GEL akumulátory (14 – 150Ah)

Katalogové číslo: 364d0b7399cc Kategorie:

Popis

Profesionální nabíječka AVACOM NAPB-A070-012 je určena k nabíjení a údržbě 12V standardních olověných akumulátorů, olověných akumulátorů obsahujících vápník, gelových akumulátorů a AGM akumulátorů o kapacitě 14Ah – 150Ah.HLAVNÍ VLASTNOSTI NABÍJEČKYJednoduchá obsluha.Inteligentní nabíjecí režimy.

Zabudovaný mikroprocesor nepřetržitě monitoruje stav akumulátoru a automaticky dodává nabíjenému akumulátoru optimální napětí a proud.Nabíječka je vybavena paměťovou funkcí. Po zapojení do elektrické sítě, nebo při výpadku elektrické sítě je nabíječka automaticky v režimu, který byl nastaven naposledy.Funkce regenerace akumulátoru.

Ochrana zabraňující poškození nabíječky a akumulátoru, pokud by došlo k přehození kladného a záporného pólu.Ochrana zabraňující poškození citlivých elektronických součástek.Elektronická ochrana, která nedovolí poškodit nabíječku v případě zkratu či nadměrného zatížení.Tepelná pojistka zabraňuje poškození nabíječky v případě vzniku nadměrné teploty při nabíjení.

Krytí IP65 zabraňuje průniku prachu a vody do nabíječky.Kvalitní meděné kabely.Prachu a vodě odolné propojovací konektoryOBSAH BALENÍNabíječka akumulátorůNávod k obsluze CZ, SK, EN, DEKabel s propojovacími svorkamiKabel s propojovacími okyKabel s konektorem do autozapalovačeNABÍJECÍ REŽIMYLetní režim (Režim pro 12V olověné a gelové akumulátory s kapacitou nad 14Ah při normální teplotě okolního prostředí.)

Zimní režim (Režim pro 12V AGM akumulátory a gelové akumulátory s kapacitou nad 14Ah při nízké teplotě okolního prostředí.)TURBO režim (Režim pro 12V olověné akumulátory obsahující vápník s kapacitou nad 14Ah a pro regeneraci hluboce vybitých standardních olověných akumulátorů, u kterých bylo vybití způsobeno stratifikací kyseliny.)

AUTOMATICKÁ REGENERACE:

Tento režim je určen k regeneraci hluboce vybitých akumulátorůUDRŽOVACÍ REŽIMUdržovací režim pro dlouhodobé skladování akumulátoru, který se automaticky spustí po úplném nabití akumulátoru.DETEKCE POŠKOZENÉHO AKUMULÁTORU Nabíječka je schopna po napojení na akumulátor rozpoznat, je-li akumulátor poškozený, nebo jestli došlo k přehození kladného a záporného pólu.

DESULFATACE AKUMULÁTORU:

Nabíječka je schopna automaticky odstranit částečnou sulfataci na elekrtodách akumulátoru tím, že spustí proces rychlých změn napětí tzv. „pulzování“. Nabíječka se tím pokouší z elektrod odstranit krystaly síranu olovnatého.MOŽNOSTI UŽITÍVhodné jako nabíječka baterií pro automobily, motocykly, čtyřkolky…TECHNICKÁ SPECIFIKACE NABÍJEČKYProvozní napětí: 220V – 240V ~50Hz/60Hz.Výstupní napětí: 14.4V/14.7V/16V (+/- 0.25V).

Nabíjecí proud: maximálně 7A.Vhodné typy akumulátorů: 12V standardní olověné akumulátory, olověné akumulátory obsahující vápník, gelové a AGM akumulátory.Doporučená kapacita akumulátoru: 14Ah – 150Ah.Udržovací režim pro kapacitu: 14Ah – 225Ah.Krytí: IP65 (pouzdro).Délka přívodního kabelu: cca 170cmDélka nabíjecího kabelu: cca 170cm